Gry online dla dzieci kontra reszta zabaw

Postanowiłam dalej pociągnąć temat gier, ponieważ jest to sposób rozrywki chyba każdemu dobrze znany. Postaram się lepiej przeanalizować gry dla dzieci, gdyż ich na rynku jest chyba najwięcej. Jest to taki gatunek gier, który praktycznie w pełni pozbawiony jest brutalności, przemocy itd. Są to gry skierowane głównie do dzieci, ale zauważyłam, że i dorośli po nie sięgają. Z czym to się wiąże? Myślę, że głównym powodem jest tematyka, a także cena. Są to gry proste, które nie mają większych wymagań sprzętowych, ale również sprawiają świetną frajdę dla całej rodziny. Gry dla dzieci występują zarówno na komputer stacjonarny, ale także na różnego typu konsole. Dostępne są we wszystkich sklepach komputerowych, a także na stronach internetowych, gdzie są zupełnie darmowe. Wystarczy tylko się zarejestrować i już możemy korzystać z całej bazy którą gier. Czasami nawet rejestracja nie jest wymagana. Aby z nich korzystać wystarczy tylko podłączenie do sieci internetowej i już gry online dla dzieci są do naszej dyspozycji.  Dużym plusem jest to, że można grać w sieci z drugim użytkownikiem. Są to ludzie z całego świata. Wtedy nasza gra staje się jeszcze bardziej fantastyczna, ponieważ czasami mamy możliwość wspólnej rozmowy z tą drugą osobą na shoutboxie. W związku z tym, możemy poznać różnych ludzi, z różnych krajów. Myślę, że jest to świetna forma rozrywki.

Przewaga gier dla dzieci nad strzelankami

Dlaczego gry dla dzieci nie maja tylu zwolenników, co zwykłe strzelanki? Myślę, że jest to spowodowane mniejszym dopracowaniem gry, a także skromniejszą fabułą. Często ludzie wolą gry akcji, gdzie trzeba trochę pozabijać. Uważam, że jest to złe podejście, ponieważ takie gry niczego nie nauczą, a mają tylko negatywny wpływ na psychikę człowieka. Najgorsze jest to, że większość rodziców zastępuje gry dla dzieci właśnie takimi brutalnymi grami i uważają, że nie jest to nic złego. Jednak nie biorą pod uwagę tego, co może się dziać z ich dzieckiem, jeżeli dłużej pogra w taka brutalną grę. Często się słyszy, że dzieci próbują naśladować postacie z bajek, książek i gier. Dopiero jeżeli stanie się jakaś tragedia, to rodzice mają pretensje do całego świata, nie zważając uwagi na to, że to właśnie oni są winni tej tragedii. Właśnie tak jest zazwyczaj. Kiedy jednak próbuje im się zwrócić uwagę, że źle postępują to od razu wybuchają nerwami. Gry dla dzieci są skonstruowane zupełnie inaczej. Mają na celu przekazanie dziecku wszystkiego, co dobre, a także uczą i rozwijają wyobraźnię. Kilka razy spotkałam się nawet z tym, że dorośli grają w takie gierki. Osobiście, lubię rozwiązywać łamigłówki i często sama sięgam po takie gry. Uważam, że jest to bardzo pozytywne zachowanie.

Gry dla dzieci jako sposób na dodatkowy grosz

Jestem studentem trzeciego roku inżynierii środowiska na Politechnice Warszawskiej. Studiuje dziennie więc nie mam za bardzo czasu na pracę jednak od czasu do czasu udaję mi się złapać jakieś dorywcze zajęcie. Jakiś czas temu organizowałem festyn dla małych dzieci z przedszkola. Kompletnie nie miałem o tym zielonego pojęcia jednak chciałem zarobić więc udawałem jak bym to robił już nie pierwszy raz. Zorganizowałem jakieś gry dla dzieci, które były tak słabe, że nikt nie chciał się w nie bawić więc straciłem tą pracę. W sumie to dosyć dobrze płacili jednak nie lubię małych dzieci więc i może dobrze się stało. Później wpadłem na pewien pomysł. Postanowiłem, że będę kupował na bazarku tanie gry dla dzieci, a później je sprzedawał dwa razy drożej na aukcjach internetowych. Dużo ryzykowałem ponieważ nie miałem pewności czy aby na pewno uda mi się je sprzedać ale do odważnych świat należy. Przez pierwsze kilka dni nikt tego nie kupował więc byłem załamany jednak później było już tylko coraz lepiej. W sumie to zacząłem zarabiać na tym dosyć dobre pieniądze. Przez tydzień sprzedałem około 25 sztuk dzięki czemu zarobiłem prawie 600 zł, a w następnym tygodniu sprzedaż wzrosła prawie o 40%

Funkcje edukacyjne gier

W gry komputerowa grają prawie wszyscy. Dorośli, dzieci, zarówno mężczyźni jak i kobiety. Jest to aktualnie najbardziej znana forma rozrywki na świecie. Służą przede wszystkim rozrywce jednak mogą też pełnić funkcje edukacyjne. Doskonale nadają się do tego gry logiczne. Według powszechnej opinii gry komputerowe przynoszą wiele szkód i negatywne wpływają na psychikę i zachowanie dzieci. Sprawiają, że są one bardziej agresywne i przestają słuchać się rodziców jednak dzięki nim naprawdę można się czegoś nauczyć.Logiczne gry dla dzieci są tak skonstruowane aby pobudzały nasz umysł do myślenia. Uczą nas rozwiązywać problemy. Według profesorów osoby grające w gry logiczne są w stanie przyswoić dwa razy więcej informacji niż osoby, które tego nie robią. Największą zaletą tego gatunku gier jest rozwijanie wyobraźni przestrzennej. Gry zostały wymyślone dla ludzi jednak trzeba z nich korzystać z umiarem. Jeżeli będziemy spędzali po kilkanaście godzin dziennie przed monitorem to może mieć to zły wpływ na nasze zdrowie. Przeciwnicy gier komputerowych najczęściej mówią o uzależnieniach i brutalności gier. Z tym można się zgodzić. Niektóre gry są przepełnione brutalnością i to właśnie one najlepiej się sprzedają.

Przyjęcie urodzinowe godne królowej

Kilka dni temu dobyło się przyjęcie urodzinowe naszej córki. Kończyła w tym roku dziesięć lat więc wydawało nam się z żoną, że najwyższy czas urządzić jej urodziny z prawdziwego zdarzenia. Na początku wydawało się to bardzo proste. Zorganizujemy gry dla dzieci, kupimy tort, jakieś słodycze i będzie po problemie. Szybko jednak okazało się, że to nie będzie takie prosty. Gdy przyszli goście naszej córki bardzo szybko zaczęli się nudzić. Gry dla dzieci, które wymyśliłem z żona w ogóle im się nie podobały. Nasza córka na początku była na nas strasznie zła ponieważ goście chcieli się już powoli zbierać do domu ponieważ nie mieli co robić. Aby nie zawieść naszej córki postanowiłem zorganizować coś ekstra. Zamówiłem im klauna. Nie było to tanie jednak czego się nie robi dla własnych dzieci. Gdy pojawił się on na naszym podwórku od razu wywołał falę radości. Zorganizował świetne gry dla dzieci i przez prawie dwie godziny rozbawiał całe towarzystwo. Gdy impreza urodzinowa się już skończyła, a wszyscy goście poszli do domu nasza córka była tak zadowolona, że nie potrafiła nam się odwdzięczyć. Nie musiała ponieważ uśmiech to najlepsze co może dać dziecko rodzicowi. Za rok myślę, że zorganizujemy coś podobnego

Darmowe gry online dla dziewczyn

Jakiś czas czemu zastanawiałem się czemu na Polskim rynku gry dla dziewczyn są tak słabo dostępne i nie ma ich praktycznie w sklepach. Coraz więcej kobiet korzysta z komputera i nie tylko szperają w internecie ale również są zainteresowane grami. Nie będą one latały w wirtualnej rzeczywistości z karabinem w ręku i strzelały we wszystko co się rusza. Kobiety są bardziej ambitne dlatego gry dla dziewczyn powinny być o innej tematyce. W Stanach Zjednoczonych półki sklepowe uginają się od nadmiaru gier dla płci pięknej i sprzedają się one bardzo dobrze. Dziwie się, że w Polsce żaden dystrybutor lub producent nie chce zaryzykować i umieścić w sklepach gry dla dziewczyn. Oczywiście istnieje ryzyko, że będą się one słabo sprzedawać jednak jak na razie wszyscy boja się zaryzykować. Kobiety na dzień dzisiejszy muszą się zadowolić darmowymi grami online, które są umieszczane w internecie jednak są to bardzo słabe gierki, które szybko się nudzą. Wszystko co darmowe jest słabej jakości i do niczego się nie nadaję więc nie ma się co dziwić. Za jakiś czas przyjdzie do nas moda z zachodu dotycząca gier dla kobiet. Pojawią się one w sklepach i w cale bym się nie zdziwił jak by znikały jak świeże bułeczki, a osoba, która zaczęła je rozprowadzać w Polsce bardzo szybko zarobi.

Gry dla dzieci przedszkolnym hitem?

Pracuję już od dziewięciu lat w przedszkolu. Każdy rodzic oddając swoje dziecko chce aby nie było one tylko pilnowane ale żeby się również czegoś nauczyło. Dawniej było wiele metod nauki takich maluchów… słuchanie muzyki, malowanie, filmy edukacyjne jednak na dzień dzisiejszy są one już przestarzałe. Dzisiaj najlepszy są gry dla dzieci. Dzięki nim najmłodsi uczą się myślenia i poznają zupełnie nowe rzeczy. Nie tylko w przedszkolach się jej stosuje. W bardzo wielu domach gry dla dzieci to norma. Mają one charakter edukacyjny więc rodzice nie boją się ich kupować własnym dzieciom. Nie są one drogie dlatego tak dobrze się sprzedają. Jednak jeżeli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy to można je również pobrać z internetu całkowicie za darmo. Wystarczy tylko odszukać dobrą stronę, przejść do zakładki gry dla dzieci, włączyć ściąganie i za kilka minut mamy ją na sowim dysku twardym. Jest jeszcze inny sposób. Jeżeli nie chcemy niczego pobierać na swój komputer bo obawiamy się wirusów lub mamy mało miejsca na dysku można w nie grać również online jednak są one dużo uboższe niż te, które można pobrać na własny komputer. Gry komputerowe to bardzo przyszłościowy interes i można na nich zarobić naprawdę duże pieniądze.

Czy gry dla dziewczyn można przedawkować?

Do czego może doprowadzić spędzanie ogromnej liczby godzin przed komputerem i granie w gry dla dziewczyn lub te przeznaczone dla mężczyzn? W pierwszej fazie pojawia się uzależnienie. Jak je rozpoznać? Nasze dzieci nie mogą oderwać się od komputera, opuszczają lekcje i mają coraz słabsze oceny w szkole. Uzależnienia mogą doprowadzić do zerwania więzi rodzinnych jak i uszczerbek na zdrowiu. Duża liczba godzin spędzona przed komputerem źle wpływa na nasze oczy i kręgosłup. Nie można również zapominać o zaburzeniach psychicznych. Najczęściej uzależniali się chłopcy jednak przez coraz nowsze gry dla dziewczyn i niskie ich ceny coraz bardziej narażone są również dziewczyny. Najważniejsza jest kontrola rodziców i nie pozwalanie naszym pociechą spędzać aż tyle godzin przed komputerem. Dziecko nie może nas szantażować i to my powinniśmy mówić co im wolno, a co nie. Oczywiście nam się to nie uda jeżeli nie mamy autorytetu wśród naszych dzieci jednak trzeba go wyrabiać od najmłodszych lat. Jeżeli nam się to nie uda to w późniejszym wieku możemy mieć tylko i wyłącznie same problemy z naszymi pociechami. Według projektu polskiego ministerstwa na pudełkach gier komputerowych za dwa lata będą musiały znaleźć się ostrzeżenia o uzależnieniach.

Moje życie z autyzmem

W ramach projektu „Moje życie z autyzmem” miałam przygotować serię projektów zabawek, które mogłyby służyć autystycznym dzieciom. Prace miały zostać przedstawione na specjalnie przygotowanej z tej okazji konferencji. Postanowiłam przygotować dwie kolorowanki dla dzieci oraz jedne puzzle dla dzieci. Moją myślą przewodnią były bajki  i na ich bohaterach oparte były puzzle i inne gry dla dzieci. Do kolorowanek wykorzystałam jednak rysunki wykonane przez artystów z autyzmem. Teksty do kolorowanek stworzyłam oczywiście ja. Kolorowanka „Zaczarowany świat Marysi” rozprowadzana była za darmo. Na ostatniej stronie zamieściłam niezbędne informacje na temat artystów, którzy byli autorami rysunków. Wśród osób niepełnosprawnych oraz z chorobami psychicznymi znajdują się również te, ze zdolnościami plastycznymi. Kolorowanka posiada 27 stron. Pod każdym rysunkiem opisałam krótko historię na nim przedstawioną. Dzięki tej akcji ludzie, którzy nie stykają się na co dzień z osobami dotkniętymi przez autyzm, mogą chociaż na chwilę wejść w ich życie i poznać świat widziany ich oczami. ?To bardzo ważne, że takie akcje są organizowane? – powiedziała Minister Zdrowia, która również była obecna na konferencji.

Czy gry dla dzieci mogą mieć negatywny wpływ na maluchy?

Czy zastanawialiście się jaki negatywny wpływ mogą mieć gry dla dzieci? Wielu rodziców się tym nie interesuję i to jest bardzo duży błąd. Pozwalamy naszym pociechą siedzieć godzinami przed monitorem i nic nas nie interesuję. Niektórzy rodzice twierdzą nawet, że gry dla dzieci nie są szkodliwe i żaden rodzic nie powinien zabrać swoim dzieciom w nie grać. Nasze pociechy spędzają po dziewięć godzin dziennie przy komputerze, a my nawet nie kontrolujemy co one tak naprawdę robią. Przemoc w grach i internecie jest tak powszechna, że dzieci już w wieku sześciu lat się nią nie przejmują. Są państwa gdzie gry dla dzieci są kontrolowane i nie wszystkie trafiają do sklepów. Jednym z takich krajów są Niemcy. Każda gra jaka trafia do nich na rynek jest wcześniej sprawdzana przez grupę osób, która ocenia poziom przemocy i wulgaryzmów. Jeżeli jest ona szkodliwa dla dzieci to nie trafia do sklepów i jest w tym kraju zabroniona. Szkoda że w Polsce i w większości krajów Unii Europejskiej nie ma takich przepisów. Warto pamiętać, że dzieci bardzo szybko naśladują innych i gdy zabijają ludzi na ulicy to może w przyszłości robić to w rzeczywistości ponieważ nie będzie to dla niego nic nadzwyczajnego.

Next Posts