Gry matematyczne

Wiele razy spotkałem się z opinią, że gry matematyczne to wielka strata czasu i nieuzasadnione męczenie młodych umysłów. Nie zgadzam się kompletnie z taka opinią ponieważ wyznaję opinię, że należy kuć żelazo póki gorące i takim młotem kowalskim, który obrabia to gorące jeszcze żelazo są w tym przypadku gry matematyczne. Każda z takich gier wpływa na inną cechę młodego człowieka ale wszystkie one powodują jego rozwój w dobrym kierunku. Gdyby nie gry matematyczne to młodzi ludzie dowiedzieliby się o istnieniu liczb i działań arytmetycznych jedynie z lekcji w szkole, a to jest stanowczo za mało. Dodatkowe zajęcia edukacyjne w postaci zabawy w gry matematyczne powoduje znaczy wzrost umiejętności dzieci w zakresie prostych działań algebraicznych, a także poprawia ich pamięć i koncentracje, co odbija się w pozytywny sposób również na innych przedmiotach, gdzie dzieci szybciej przyswajają przekazywana im przez nauczycieli wiedzę. Wynika z tego, że gry matematyczne maja bardzo dobry i pozytywny wpływ na rozwój każdego umysłu niezależnie od wieku, jednak powinny być udostępniane już od najmłodszych lat. Jestem przekonany, że w ten sposób można znacznie poprawić poziom intelektualny naszej młodzieży, który w wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia.

Dubbing w bajkach dla dzieci

Bajki dla dzieci to jeden z najlepszych sposobów, aby zarobić jakieś przyzwoite pieniądze, poprzez podkładanie do nich głosu. Zdecydowana większość produkcji kierowanych do najmłodszych widzów, takie jak bajki dla dzieci, seriale animowane, czy też filmy fabularne o charakterze familijnym, wykorzystuje dubbing. Często zdarza się tak, że widząc jakiegoś aktora wypowiadającego się w jakimkolwiek programie telewizyjnym, poznamy nie po tym jak wygląda, czy jak się zachowuje, ale po głosie. Niektórzy aktorzy nie występują czynnie w żadnych serialach telewizyjnych czy kinowych hitach, ale raczej skupiają się na teatrze, a podkładanie głosów jest ich dodatkowym, bądź priorytetowym zajęciem. Wtedy może zdarzyć się tak, że znamy daną osobę jedynie z tego, że poznajemy jej charakterystyczny głos związany z postacią z bajki dla dzieci. Nie wyobrażamy sobie jak dana osoba wygląda, ponieważ skupiamy się na rysunkowym czy też animowanym komputerowo bohaterze. Jest paru aktorów, którzy czynnie podkładają głosy do różnych produkcji i czasem czujemy się dziwnie, gdy jakaś postać mówi głosem jakiejś innej, dobrze nam znanej z przeszłości. Ostatnio zdarza się tak, że do większych kinowych produkcji animowanych, głosy są podkładane przez znanych ludzi, aby dodatkowo przyciągnąć do kin publikę, która jest ciekawa, jak to będzie wyglądało i jak dana osoba sobie poradziła z zadaniem.

Gry podwórkowe

Zabawy, zgadywanki i podwórkowe gry dla dzieci rozwijają ich wyobraźnię, pomagają budować pozytywne relacje z rówieśnikami i zapewniają dzieciom ruch. Dzieci uwielbiają się bawić i próbować nowych rzeczy. Rodzice powinni pamiętać o tym, że każda zabawa może uczyć. Nie trzeba przy tym kupować drogich gier czy programów komputerowych. Grę możemy dzieciom przygotować sami, wystarczy tylko, że dopasujemy ją do wieku i rozwoju dzieci. Przykładem może być edukacyjna gra ?moc mózgu?. Na małych karteczkach wpisujemy po jednym wyrazie. Najlepiej przygotować je na komputerze i wydrukować na grubszym papierze, będą mogły służyć nam dłużej. Uczestnik gry losuje karteczkę, czyta głośno wyraz a następnie z liter tego wyrazu musi wymyślić nowe wyrazy. Ma na to minutę, czas mierzony jest stoperem. Za każdy wyraz otrzymuje punkt. Nie musi wykorzystywać wszystkich liter. Na przykład: ?edukacja? – ?kaucja?, ?duka?, ?kac?. Im więcej poda wyrazów, tym więcej punktów zdobędzie. Podczas tej zabawy twórczość dzieci jest czasem oszałamiająca. Zgadywanki tego typu pozwalają dzieciom poznać nowe wyrazy, uczą myślenia i zabawy językiem polskim. To również świetna zabawa dla osób dorosłych.