Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna to koszmar zarówno dla osoby cierpiącej na tę przypadłość, jak i dla współtowarzyszy podróży. Nudności, bóle i zawroty głowy mogą uprzykrzyć radość z najwspanialszego wakacyjnego wyjazdu. Dolegliwość ta spotyka ludzi dorosłych, dzieci a nawet zwierzęta. Kiedy twoje dziecko na samą myśl o długiej podróży robi się blade, możesz mu pomóc. Przed wyjazdem nie należy spożywać obfitych posiłków. Powinniśmy zrezygnować również z napojów gazowanych. Choroba lokomocyjna to odpowiedź organizmu na niezgodność sygnałów, które odbiera. Zatem elektroniczne gry dla dzieci powinny zostać w domu, w samochodzie nie powinno się też czytać książek i oglądać filmów. Dolegliwości mogą się nasilić, jeśli będziemy zwracać uwagę na szybko mijane drzewa czy budynki. Wzrok najlepiej skierować na jakiś odległy punkt. Pomóc powinny również częste przystanki i przewietrzony samochód. Dorośli często przekonują, że choroba lokomocyjna mija wraz z wiekiem. To nie do końca tak. Po prostu osoby cierpiące na nią, po pewnym czasie przyzwyczajają się do jeżdżenia. Im częściej będziemy wsiadać do samochodu czy autobusu, tym szybciej nasz organizm zacznie łączyć fakty i objawy choroby miną.

Bajki dla dzieci

Jeżeli każdy z nas pomyśli o młodości i kojarzącej się z nią bajce to w większości przypadków na myśl przychodzą standardowe bajki, jak np. czerwony Puchatek, muminki i tym podobne. Taka symbolika jest bardzo sprytnie wykorzystywana przez twórców reklam telewizyjnych i internetowych. Na przykład ciuchcia z dzieciństwa kojarzy się każdemu bardzo pozytywnie i ogólnie wzbudza bardzo przyjazne emocję. Wiele serwisów internetowych wykorzystuje ten fakt, dzięki czemu zyskuje coraz więcej klientów. Dla dzieci powstaje mnóstwo bajek, czy książek, których głównymi elementami są lokomotywy, czy właśnie ciuchcie. W telewizji polskiej na bieżąco jest emitowana kreskówka, której głównym bohaterem jest gadająca lokomotywa, która jest bardzo przyjazna otoczeniu. Dzieci widząc podobne konstrukcje na stronach internetowych od razu chcą ją zwiedzić i zobaczyć, co można na niej znaleźć. Na przykład na stronie ciufcia.pl można znaleźć mnóstwo edukacyjnych i rozrywkowych gier dla dzieci, w które można grać przez przeglądarkę bez konieczności instalowania oprogramowania na komputerze. Daje to dużą wygodę użytkowania oraz łatwość w obsłudze.

Dziecięcy progres

Rodzice wychowując swoje dzieci mają olbrzymi wpływ na ich edukacje, która odbywa się na paru płaszczyznach. Na niektóre mamy mniejszy, na niektóre większy wpływ, jednak współpraca tych wszystkich płaszczyzn daje ogromne efekty, o których warto wiedzieć i być świadom ich wartości. Często zapominanym aspektem jest zapewnianie dzieciom różnego rodzaju zabaw logicznych, czy zgadywanek. Które stymulują ich mózg do rozrostu w młodym wieku. Zostało naukowo udowodnione, że cykliczne sesje złożone z zagadek, rebusów i łamigłówek różnej trudności pozytywnie wpływają na powstawanie nowych połączeń nerwowych pomiędzy neuronami, co jest bezpośrednim czynnikiem podnoszącym możliwości ludzkiego mózgu. Dzięki temu my, rodzice możemy świadomie wpływać na edukację i rozwój dzieci, co daje nam de facto duże możliwości. Warto wiedzieć, że każdy na tej płaszczyźnie może osiągnąć progres, bez względu na obecny poziom wiedzy, czy rozwoju. Dopóki mózg wykazuje właściwości adaptacyjne i rozwojowe to możemy liczyć na efekty.